بنیاد فرهنگی رضوینسخه آزمایشی

Bonyadfarhangi.aqr.ir

 • جهاد فکری وتبلیغی در تعلیم وتربیت آینده سازان ایران اسلامی با رویکرد نقش آفرینی در فضای مجازی وتولید علم
  1398/7/3 چهارشنبه
  دانش‌آموزان کانون مدارس اسلامی مشهد در حرم رضوی گرد هم آمدند
  همزمان با هفته دفاع مقدس، بیش از ۷۰۰ دانش آموز کانون مدارس اسلامی شهر مقدس مشهد برای تجدید بیعت با حضرت رضا(ع) در حرم رضوی گردهم آمدند تا سال تحصیلی جدید را با ایمان و معنویت آغاز کنند.

  در ویژه برنامه دانش‌آموزی «در سایه سار مهر» که صبح امروز در تالار قدس حرم رضوی برگزار شد، حجت الاسلام محمد علی فیض آبادی از مبلغان و کارشناسان مذهبی حرم مطهر رضوی خطاب به دانش آموزان اظهار کرد: به یاد داشته باشید نماز اول وقت، ارتباط با خدا و معنویت سه رکن اصلی موفقیت است و پیشرفت در زندگی و تحصیل در گرو توکل بر خداوند و ارتباط با ائمه اطهار(ع) است.
  وی یکی از با ارزش‌ترین عبادت‌ها را قرائت قرآن عنوان کرد و گفت: هر مسلمانی که می‎خواهد به قرآن عمل کند، لازم است به طور مستمر و روزانه به قرآن مراجعه کند تا در پرتو دستورات و راهنمایی‎های قرآن در دنیا و آخرت موفق شود، چنانکه امام رضا(ع) نیز همواره روز خود را با خواندن آیاتی از این کلام الهی آغاز می‌کردند و تاکید فراوانی بر قرائت آن داشتند.
  حجت الاسلام فیض‌آبادی خطاب به دانش آموزان گفت: آینده، دنیا و آخرت از آن شماست و باید از آن شایسته استفاده کنید و از فرصت‌های پیش رو نهایت استفاده را ببرید.
  این کارشناس مذهبی گفت: ضروری است نخبگان جوان و نوجوان از استعداد خود در جهت مصالح جامعه استفاده کنند و تلاش کنند تا هدف خود را خدمت به مردم و خلق خدا قرار دهند.
  اجرای سرود گروه آوای رضوان، تحلیل دستاوردهای چهل ساله انقلاب و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط یکی از دانش آموزان، عزاداری و مرثیه سرایی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
  گفتنی است؛ گردهمایی دانش‌آموزی «در سایه سار مهر» که به همت بنیاد فرهنگی رضوی و با مشارکت کانون مدارس اسلامی شهر مشهد برگزار شد، با قرائت مرام‌نامه دانش‌آموزی و تجلیل از فرزندان شهیدان مدافع حرم «مرتضی عطایی»، «حسین محرابی» و «سید مهدی حسینی» به پایان رسید.

  فایل های مرتبط با این خبر
   
  امتیاز دهی