بنیاد فرهنگی رضوینسخه آزمایشی

Bonyadfarhangi.aqr.ir

 • جهاد فکری وتبلیغی در تعلیم وتربیت آینده سازان ایران اسلامی با رویکرد نقش آفرینی در فضای مجازی وتولید علم
  1397/10/4 سه‌شنبه
  تولیت آستان قدس رضوی: عدالت اجتماعی و مقاومت در مقابل دشمن با تربیت اسلامی به دست خواهد آمد

  تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز موضوع تربیت مسئله بسیار مهم جامعه ماست، جامعه‌ای که بخواهد از آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی و فرهنگی دور شود، عدالت اجتماعی و مقاومت در مقابل هجوم‌های دشمن و بسیاری از خیرات و برکات را داشته باشد، در پرتو تربیت اسلامی به آن دست خواهد یافت.

   حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی امروز در آیین آغاز فعالیت‌های پردیس تربیتی توانا با بیان اینکه «تربیت» به معنای احیای تمایلات عالی نفسانی است، خاطرنشان کرد: مأموریت آستان قدس رضوی، قبل از هر مأموریتی، مأموریت فرهنگی و تربیتی است زیرا این آستان مقدس در محضر عالم آل محمد(ص) قرار دارد.
  وی افزود: امروز جامعه تربیت و تزکیه شده از غایات شریعت است، احکام شریعت نماز، روزه، ذکات و... و تعلیم و پرورش هم از غایات شریعت است.
  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام رسالت اصلی حکومت اسلامی را هدایت و تربیت جامعه دانست و تصریح کرد: ما جامعه‌ای را رشد یافته و هدایت شده می‌دانیم که بتواند از همه زمینه‌های تربیتی و هدایتی بهره ببرد.
  حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ابراز کرد: جامعه‌ای که تربیت شود تاب مقاومت در مقابل آسیب‌های اجتماعی را دارد و در برابر امواجی که اخلاق و ایمان‌ها را می‌برد صیانت می‌شود.
  وی با تأکید بر اینکه «تربیت» حق کودکان و نوجوانان و وظیفه همگان به ویژه دستگاه‌های مسئول است، تصریح کرد: رمز صیانت بخشی به جامعه و جوانان این است که جامعه با بایدها و نبایدهای الهی توسعه و رشد واقعی بیابد.
  تولیت آستان قدس رضوی ابراز کرد: امروز وظیفه مهم پرورش و تربیت برعهده همه مسئولان و دست‌اندرکاران است.
  حجت الاسلام و المسلمین رئیسی خاطرنشان کرد: بهترین بهره‌وری و افزایش بهره‌وری باغ خوردین این بود که در خدمت تربیت و احیای تمایلات انسانی قرار بگیرد تا ضمن داشتن فضای با نشاط در جهت معرفت افزایی و بصیرت افزایی فعالیت کند.
  عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: برای بهره‌برداری از این اردوگاه یکسال مطالعات گسترده با کارشناسان تربیتی صورت گرفت تا در کنار درختان سربه فلک کشیده و فضای با نشاط و مفرح، برنامه‌ریزی جدی برای استفاده از این مکان در جهت تربیت و معرفت افزایی همه فرهنگیان، دانش آموزان، جوانان و نوجوانان صورت گیرد.
  حجت الاسلام رئیسی عنوان کرد: نمی‌خواهیم باغ خوردین فقط باغ و پارک باشد، وظیفه ما در آستان قدس رضوی ایجاد پارک نیست، می‌خواهیم اینجا همچون فضای نورانی حرم مطهر باشد و آرامش، اضطراب زدایی و معرفت افزایی حرم مطهر در اینجا شکل بگیرد.
  وی اظهار کرد: امروز موضوع تربیت مسئله بسیار مهم جامعه ماست، جامعه‌ای که بخواهد از آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی و فرهنگی دور شود، عدالت اجتماعی و مقاومت در مقابل هجوم‌های دشمن و بسیاری از خیرات و برکات را داشته باشد، در پرتو تربیت اسلامی به آن دست خواهد یافت.
  تولیت آستان قدس رضوی گفت: جامعه تربیت شده به تربیت انبیائی، نه در مقابل دشمن تسلیم می‌شود، نه عقبگرد و توقف خواهد داشت و همواره پویاست.
  حجت الاسلام و المسلمین رئیسی اظهار کرد: برنامه‌های غیر رسمی در جهت تعالی تربیت را در کنار آموزش‌های رسمی لازم می‌دانیم و امیدواریم کار ماندگار تربیتی در پردیس تربیتی توانا صورت بگیرد.
  گفتنی است، پردیس تربیتی توانا به همت آستان قدس رضوی و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به منظور توسعه، آموزش و نشر ایده‎های تربیتی کودک و نوجوان با رویکرد اسلامی در عرصه ملی و بین‌المللی در زمینی به مساحت 4 هکتار در غرب تهران با حضو تولیت آستان قدس رضوی به بهره برداری رسید.
  فایل های مرتبط با این خبر
   
  امتیاز دهی