بنیاد فرهنگی رضوینسخه آزمایشی

Bonyadfarhangi.aqr.ir

 • جهاد فکری وتبلیغی در تعلیم وتربیت آینده سازان ایران اسلامی با رویکرد نقش آفرینی در فضای مجازی وتولید علم
  1397/9/6 سه‌شنبه
  برگزاری یادواره شهدای دفاع مقدس در دبیرستان امام رضا (ع) واحد 12
  به مناسبت هفته بسیج، یادواره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم در واحد 12دبیرستان دخترانه امام رضا(ع) برگزار شد.
  به گزارش خبرنگار آستان نیوز، به مناسبت هفته بسیج، یادواره «قاصدان سرخ» گرامیداشت شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم با هدف ترويج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در واحد 12دبیرستان دخترانه امام رضا(ع) برگزار شد.
  در این مراسم که جمعی از رزمندگان دفاع مقدس، مسئولان آموزش و پرورش خراسان رضوی و بنیاد فرهنگی رضوی حضور داشتند، علی سعیدی، رئیس آموزش و پرورش منطقه تبادکان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با تبیین ضرورت فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل امروز گفت: فرهنگ ایثار و شهادت، جریانی مقدس، ناب، تربیتی و تمدن ساز است که با همگرایی و همدلی همه ارکان می‌توان نسلی آینده ساز و روشن تربیت کرد.
  وی یکی از مهمترین ساحت‌های سند تحول بنیادین آموز و پرورش را توجه به مسائل دینی، اعتقادی و اخلاقی ذکر کرد و گفت: در این سند راهبردی تربیت تمام ساحتی دانش آموزان مورد تاکید قرار گرفته و اگر در این ساحت بتوانیم نسل آینده را به درستی تربیت کنیم راهی ساده‌ در پیش خواهیم داشت.
  سعیدی با تاکید بر اینکه معلم، کلاس و کتاب تنها منبع برای یادگیری و تعلم نیست افزود: ضروری است ما از هر فرصت، برنامه و موقعیت برای تربیت دینی و عقلانی استفاده کنیم تا حیات طیبه و تربیت تمام ساحتی محقق شود.
  وی اذعان کرد: برگزاری اردوهای راهیان نور، یادواره‌های شهدا، جلسات و برنامه‌های فوق برنامه همه باید در خدمت تعلیم و تربیت باشند تا از این طریق فرهنگ ناب ایثار و شهارت ترویج شود.
  رئیس آموزش و پرورش منطقه تبادکان با ارائه آماری از شهدای دانش‌آموز و معلم عنوان کرد: در جنگ تحمیلی 36 هزار شهید دانش آموز سراسر کشور، 1700 دانش‌آموز استان خراسان و 18 شهید در منطقه تبادکان و 5 هزار معلم شهید و 22 معلم شهید در منطقه تبادکان افتخاری را کسب کردند که ما نتوانستیم به درستی عظمت این بزرگواران را درک کنیم.
  وی گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری شهدا «عند ربهم یرزقون» هستند و نزد پروردگار روزی می‌گیرند لذا آنها نیازی به تقدیر و گرامیداشت ما ندارند اما وظیفه ماست تا با گرامیداشت یاد و نام آنها و بیان عظمت این بزرگواران نقشه راهی برای آینده سازان این کشور ترسیم کنیم.
  در ادامه این مراسم سرهنگ پاسدار حسن باخرد از رزمندگان دفاع مقدس با بیان خاطراتی از شهدای دانش‌آموز یاد و نام این عزیزان را گرامی داشت و در پایان این مراسم از خانواده یکی از مدافعان حرم که فرزندش در مدرسه امام رضا علیه السلام واحد 12 مشغول به تحصیل است، تجلیل و قدردانی شد.
  فایل های مرتبط با این خبر
   
  امتیاز دهی