بنیاد فرهنگی رضوینسخه آزمایشی

Bonyadfarhangi.aqr.ir

 • جهاد فکری وتبلیغی در تعلیم وتربیت آینده سازان ایران اسلامی با رویکرد نقش آفرینی در فضای مجازی وتولید علم
  1396/2/6 چهارشنبه
  طرح خادمیاران تخصصی بنیاد فرهنگی رضوی

     خدمت به بارگاه نورانی حضرت علی ابن موسی الرضا(علیه السلام) و زائران آن حضرت آرزوی خیل عظیمی از عاشقان و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت بوده و هرساله تعداد زیادی از در خواست های هم میهنان عزیز در موضوع تشرف به توفیق خادمی آن حضرت به آستان قدس رضوی واصل می گردد.
     در دوره ی جدید و پس از انتصاب حضرت آیت الله رئیسی به سمت تولیت آستان قدس رضوی و خصوصاً نظر به مفاد حکم انتصاب ایشان از سوی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله) موضوع توسعه خدمت مد نظر قرار گرفته و ترویج مبانی فکری و سیره ی عملی حضرت رضا(علیه السلام) و بهره مندی زائران و مجاوران آن حضرت – به ویژه مستمندان و مستضعفان – از فرصت زیارت و رفع استضعاف و توانمندسازی آن ها سرلوحه کار قرار داده شده است. بر این اساس شرایطی فراهم شده که عموم علاقه مندان و آرزومندان واجد شرایط خدمت به بارگاه منور رضوی بتوانند توفیق خدمت به آن حضرت را از مسیر خدمت به محرومان و مستمندان شهر و دیار خود و یا ارائه خدمت و همکاری تخصصی با مجموعه ها و موسسات آستان قدس رضوی بیابند.
     البته پیش بینی بر این است که این عزیزان که در این طرح تحت عنوان "خادمیار" نام گذاری شده اند پس از گذران دوره اولیه خدمت به مستمندان و محرومان و یا همکاری تخصصی ( براساس مفاد آیین نامه و دستورالعمل های آن) بتوانند از توفیق خدمت به زائران بارگاه رضوی – خدمت مستقیم در شهر مقدس مشهد و حرم مطهر – نیز برخوردار گردند که نحوه انجام خدمت و همچنین بهره مندی از سایر امتیازات معنوی مانند: حضور در مراسمات معنوی مختلف از جمله مراسم شستشوی حرم مطهر، برخورداری از دعوت نامه های مهمانسرای حرم، به اطلاع این عزیزان خواهد رسید.
  بنیاد فرهنگی رضوی به عنوان یکی از نهادهای برآمده از مجموعه فرهنگی عظیم آستان قدس رضوی،طی هماهنگی هایی که با مرکز امور خادمین داشته است اقدام به طراحی خدمت افتخاری در حوزه تعلیم و تربیت با عنوان مدرس- مربی و مدیر خادم نموده است. در این طرح فرصت خدمتگزاری افتخاری به محرومین برای فرهنگیان شاغل و بازنشسته آموزش و پرورش،امامان جماعت مدارس،مربیان تشکل های دانش آموزی و ... فراهم گردیده است. جهت اطلاع بیشتر از این طرح و آشنایی با شرح وظایف و خدمات پست های خدمتی اشاره شده فایل ذیل را ملاحظه نمائید.

   
   
   
  امتیاز دهی
   
   

 • برگزاری هفتمین جشنواره طرح و ایده
 • ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي
 • مسابقه كتابخواني به مناسبت دهه آخر صفر
 •  

اخبار مرتبط