بنیاد فرهنگی رضوینسخه آزمایشی

Bonyadfarhangi.aqr.ir

 • جهاد فکری وتبلیغی در تعلیم وتربیت آینده سازان ایران اسلامی با رویکرد نقش آفرینی در فضای مجازی وتولید علم
  1395/10/14 سه شنبه
  طرح مدرسه مهارت با هدف توانمند سازی و ایجاد روحیه کارآفرینی
  مسئله‌ی عمده‌ی ما امروز مسئله‌ی آموزش و پرورش است؛ مسئله‌ای که برای بنده مهم است. علّت هم این است که آموزش و پرورش در واقع آن کانون اساسی برای خلق دنیای آینده است. بالاخره ما فردایی خواهیم داشت، ۲۰ سال دیگر، ۲۵ سال دیگر، نسلی روی کار خواهند آمد که امروز این نسل مشغول تولید شدن است، در حال به‌وجود آمدن است؛ مولّد آن هم معلّم و آموزش و پرورش است. شما دارید یک نسل را تولید می کنید؛ چگونه آن را تولید خواهید کرد؟ این خیلی اهمّیّت دارد. آینده‌ی کشور، آینده‌ی دنیای ما به تلاش امروز آموزش و پرورش وابسته است؛ این کم‌چیزی نیست. ما هیچ دستگاه دیگری را نداریم که این‌قدر حائز اهمّیّت باشد. (مقام معظم رهبری16/02/94)
  با توجه به تمرکز نظام آموزشی در سیستم آموزش و پرورش و در ادامه آن وزارت علوم، بر آموزش های مبتنی بر محفوظات بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی با وجود آنکه از تحصیلات آکادمیک مناسبی برخوردارند اما مهارت های شغلی لازم را جهت حضور در بازار کار ندارند. بعلاوه بسیاری از خانواده های ایرانی نیز به دلایل نبود آموزش های مبتنی بر ارتقای سواد فرهنگی و اجتماعی، در حل مشکلات ساده زندگی خود نیازمند حمایت هستند، این در حالی است که در بسیاری از کشور های دنیا و در سال های اخیر کشورهای منطقه بنیادها و برند های معروف کارآفرینی حضور جدی پیدا نموده و اقدام به ارتقای مهارت های شغلی در نیروی انسانی این کشور ها نموده اند. این امر می تواند زنگ خطری برای کشور محسوب گردد.
  برگزاری موفقیت آمیز طرح تابستانی "مدرسه مهارت" توسط بنیاد فرهنگی رضوی  در تابستان سال جاری  به اذعان مسئولین،اولیاء و مربیان و 150  دانش آموز شرکت کننده در  این طرح و مجموعه توانمندی ها و ظرفیت های موجود  مدارس امام رضا(ع) در عرصه فعالیت های آموزشی و پرورشی فرصتی جهت استمرار طرح مدرسه مهارت در طول سال تحصیلی نیز فراهم کرده است.
  رویکرد این مدرسه، جهت دادن مخاطب به سمت مسیری است که در آن بتواند ذهن خود را در جهت انتخاب آینده‌ای موفق‌تر منسجم کند که در این مسیر دست‌یابی به منابع اقتصادی ناشی از کارآفرینی و تسخیر عرصه‌های نو ارزش تلقی می‌شود. چنین طرز تلقی از دنیای پیرامون، ذهن آن‌ها را دگرگون کرده و آن‌ها را به سمت خلق ایده‌های نو، استقلال اقتصادی و کسب موفقیت شتاب می‌دهد. مدرسه‌ی مهارت، قصد دارد افرادی تربیت کند که بتوانند در آینده‌ی خود، به‌سمت تبدیل شدن به موفق‌ترین کارآفرینان و دارندگان کسب‌وکارهای نوآور و خلاق شتاب بگیرند، و در یک کلام با کمک اساتید و مربیان این حوزه به یک "تحول عمیق" در خود دست بزنند.
   

   
   
   
  امتیاز دهی