بنیاد فرهنگی رضوینسخه آزمایشی

Bonyadfarhangi.aqr.ir

 • جهاد فکری وتبلیغی در تعلیم وتربیت آینده سازان ایران اسلامی با رویکرد نقش آفرینی در فضای مجازی وتولید علم
  1395/6/1 دوشنبه
  درباره ما


  بنیاد فرهنگی رضوی در سال 1365 با هدف ایجاد، مدیریت وگسترش واحدهای آموزشی با کیفیت و مراکزی اسوه در تربیت انسان‌هایی بر اساس فرهنگ متعالی اسلام و تربیت آینده سازان ایران اسلامی متناسب با ارزش های انقلاب به همت تولیت فقید آستان قدس رضوی حضرت آیت الله العظمی طبسی در مناطق نیازمند( فرهنگی و اقتصادی) مشهد مقدس تاسیس گردید. بنیاد فرهنگی رضوی در این سال ها به منظور رفع نیازها و تنگناهای آموزشی و دستیابی به خودکفایی آموزشی جامعه اسلامی از طریق تربیت و آموزش نیروی انسانی شایسته، متعهد و کاردان با گسترش ارائه خدمات از پیش‌دبستانی تا پایان دوره متوسطه همگام با توجه به کیفیت بخشی برنامه های تربیتی مبادرت نموده است و تاکنون 17واحد آموزشی و یک پژوهشسرا در مشهد و چناران راه اندازی نموده است.
  مدارس امام رضا(ع) کاملاً منطبق با استانداردهای آموزشی و پرورشی بوده و دارای امکاناتی نظیر کارگاه‌های مجهز به رایانه، کتابخانه‌های علمی – تخصصی با هزاران جلد کتاب، آموزشگاه‌های علمی و تخصصی زبان، آزمایشگاه های مجهز تخصصی (فیزیک، شیمی و زیست)، فضاهای آموزشی مناسب و... می باشد که در بسیاری از موارد فراتر از استاندارد ملی بوده که با برخورداری از تجهیزات به روز در عرصه تعلیم وتربیت، مدل های بومی ویژه در این مدارس تعریف واجرایی گردیده است. این مجموعه نیروی انسانی مورد نیاز خود را از طریق آموزش وپرورش ویا به صورت مستقیم در قالب قراردادی از میان نیروهای توانمند جذب وپشتیبانی از مدارس  را به صورت متمرکز انجام می دهد. نظر به استقبال گسترده والدین جهت تحصیل فرزندانشان در حریم علمی «عالم آل محمد(ص)»، هر سال بالغ بر 6500دانش آموز در17 آموزشگاه امام رضا(ع) تحصیل می کنند و توجه توامان به مباحث تربیتی وعلمی همراه با برخورداری از پژوهشسرای تخصصی جهت پشتیبانی از دانش آموزان پژوهشگر، شاخص ممیزه این مراکز با سایر مجموعه ها می باشد.
  خروجی های این مجموعه در قالب تربیت دانش آموزانی اسوه در عرصه های علمی وتربیتی تجلی می یابد که هر سال در کنکورهای سراسری، جشنوراه جوان ونوجوان خوارزمی، جشنوراه جابربن حیان، مسابقات علمی مهارتی و مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی و... شاهد افتخار آفرینی دانش آموزان این مدارس در عرصه های ملی واستانی بوده و افرادی برجسته را برای نقش آفرینی در جامعه، حوزه ودانشگاه تربیت می نماید.
   موضوع فعالیت:
  1- تأسیس مؤسسه ها یا مجتمع های آموزشی از سطح پیش دبستانی تا پایان دوره متوسطه و پیش دانشگاهی و موسسات علمی آزاد.
  2- فراهم آوردن امکانات و تسهیلات آموزش و تحصیل علوم و فنون مورد نیاز مملکت و گسترش آنها برای قشری وسیع تر از فرزندان میهن اسلامی .
   -3فراهم آوردن فرصت تحصیل رایگان برای محصلان ممتاز و مستعد با توجه به امکانات بنیاد فرهنگی رضوی به منظور تشویق دانش پژوهان و ارتقای سطح آگاهی علمی و فنی آنان.
  4- انتشار کتاب های درسی و علمی و نشریه ها ی ادواری متناسب با نیازها و اهداف بنیاد .
  اطلاعات پستی:
  آدرس: خراسان رضوی- مشهد مقدس- بلوار سجاد- خیابان یاسمن – نبش یاسمن 5 – پلاک 128
  تلفن: 4-37639352   -  051                         
  کدپستی:     9186673749                         
   پست الکترونیکی:bonyadfarhangi@aqr.ir

  فایل های مرتبط با این خبر
   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر